Wydarzenia

Chcemy podarować małym pacjentom uśmiech!

15 kwiecień 2022

Realna pomoc to coś znacznie więcej niż tylko przekazanie odpowiednich kwot pieniędzy czy sprzętów osobom oraz instytucjom potrzebującym wsparcia. W Fundacji Indigo chcemy, aby każdy gest wywoływał choć namiastkę uśmiechu i dawał nadzieję na lepszą przyszłość, dlatego tak ważnym aktem było dla nas przekazanie melexa oraz dwóch mini elektrycznych samochodów do CZMP w Łodzi.

14 kwietnia 2022 roku w łódzkiej placówce odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której podsumowaliśmy działania Fundacji związane z podarowaniem szpitalowi tych nowoczesnych sprzętów.

W CZMP każdego roku leczonych jest prawie 2 tys. małych pacjentów, których terapia często nie jest pozbawiona bólu. Uatrakcyjnienie wizyt jest więc niezwykle ważne - możliwość skorzystania z małych autek daje dzieciom odrobinę radości oraz stwarza namiastkę normalnej zabawy! Elektryczne samochody trafiły do Kliniki Ortopedii i Traumatologii - maluchy nie tylko mają frajdę, ale też są dzięki nim przewożone na zmiany opatrunków.

Melex to z kolei elektryczny pojazd, który pozwala na sprawne przemieszczanie się pomiędzy dwoma pawilonami - ginekologiczno-położniczym oraz pediatrycznym. Wcześniej bardzo długi korytarz często stał na przeszkodzie do sprawnej i szybkiej komunikacji. Dziś - dzięki melexowi - pracownicy medyczni, pionu technicznego oraz pacjenci mogą poruszać się znacznie sprawniej!

Chcemy, aby dzieci nie utożsamiały pobytu w szpitalu tylko z bólem i stresem. Każdy najdrobniejszy uśmiech czy błysk w oku dzielnych maluszków dodaje nam skrzydeł. Wspomnienia niezapomnianych przejażdżek, które przykrywają niepokój związany ze zmianą opatrunku, utwierdzają nas w przekonaniu, że to, co robimy, ma ogromny sens!