Wydarzenia

Kolejne szkolenie w ramach pomocy dla Ukrainek

09 sierpnia 2022

W łódzkiej Centrali Indigo odbyło się kolejne bezpłatne szkolenie z podstaw manicure hybrydowego dla kobiet z Ukrainy. Tym razem z możliwości rozwoju nowych zawodowych umiejętności skorzystało 6 kursantek.

Choć w newsach rzadziej słyszymy już informacje na temat wojny w Ukrainie, problem wciąż jest aktualny, a wielu uchodźców nadal próbuje odnaleźć się w Polsce - i na polskim rynku pracy. Kontynuując rozpoczęte wiosną działania, Fundacja Indigo po raz kolejny zaprosiła ukraińskie kobiety na bezpłatne szkolenie z podstaw manicure hybrydowego.

W szkoleniu, które odbyło się 1 lipca 2022 roku w Centrali Indigo w Łodzi, wzięło udział 6 ukraińskich kobiet. Do świata stylizacji paznokci wprowadziły je instruktorki Indigo - Ilona Błaszczak oraz Katarzyna Wojtczak. Kursantki poznały podstawy dotyczące anatomii paznokcia oraz higieny pracy stylistki, dowiedziały się jak przygotować płytkę do stylizacji i opracować skórki za pomocą frezarki oraz nauczyły się poprawnej aplikacji lakierów hybrydowych. Na koniec każda z dziewczyn otrzymała międzynarodowy imienny certyfikat.

To już kolejne bezpłatne szkolenie, zorganizowane w celu wspierania rozwoju zawodowego Ukrainek, szukających w Polsce schronienia przed wojenną rzeczywistością. Dla dwóch uczestniczek marcowej edycji wydarzenia, szkolenie okazało się szansą nie tylko na zdobycie nowych umiejętności, ale również… zatrudnienia. Dziewczyny pracują teraz na co dzień w Centrali Indigo, gdzie mogą dalej rozwijać się jako stylistki.