Wydarzenia

Konkurs „Mam Pomysł na Startup 2019” rozstrzygnięty – Fundacja Indigo Nails nagradza młody biznes!

W piątek 11 października została rozstrzygnięta jedenasta edycja konkursu „Młodzi w Łodzi – Mam Pomysł na Startup”. Jedną z nagród w tym plebiscycie przyznała Fundacja Indigo Nails.

14 października 2019

W rywalizacji wzięło udział prawie 40 innowacyjnych projektów z branży medycznej, biotechnologii, informatyki, artystycznej, a także kosmetycznej. Najlepsze startupy zostały wyróżnione nagrodami finansowymi oraz rzeczowymi.

Fundacja Indigo jako partner plebiscytu wyróżniła wyjątkowy projekt z branży kosmetycznej. Czek w wysokości 4 000 złotych otrzymał od Fundacji Indigo Nails startup LOVISH, którego pomysłodawczynią jest Ewelina Niedzielska. W ramach projektu LOVISH tworzone będą kosmetyki w pełni naturalne i biodegradowalne.

Ewelina Niedzielska tworząc swój startup połączyła branżę kosmetyczną z troską o środowisko. Głównym celem nagrodzonego przez Fundację Indigo startupu jest produkcja oraz sprzedaż kosmetyków naturalnych. Przede wszystkim będą to produkty przeznaczone do pielęgnacji twarzy oraz ciała, które pakowane będą do opakowań ulegających rozkładowi. Ideą marki jest produkt w 100% pochodzący z natury: zarówno jeżeli chodzi o sam kosmetyk jak i jego opakowanie. Współcześnie coraz większą uwagę przywiązuje się do ograniczenia zużycia plastiku, dlatego założyciele Fundacji Indigo są pewni, że projekty takie jak LOVISH mają przed sobą świetlaną przyszłość.

Oprócz nagrody przyznanej przez Fundację Indigo Nails w trakcie uroczystej gali wręczono także główną nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi. Czek na kwotę 40 000 zł trafił do twórców projektu AKRIMTECH specjalizującego się w produkcji wysokowydajnych bioreaktorów Steemore, do namnażania komórek macierzystych.