Wydarzenia

Przekazujemy dary dla ukraińskich dzieci w Domu Dziecka Happy Kids

04 maj 2022

Wojna w Ukrainie trwa i odciska swoje brutalne piętno również na osieroconych dzieciach. Dom Dziecka Happy Kids sprowadził je do Polski, zapewnił opiekę i bezpieczny dach nad głową, ale wciąż potrzebna jest tam pomoc materialna.

W Fundacji Indigo nie pozostajemy obojętni na los bezbronnych maluszków, dlatego 25 kwietnia 2022 przekazaliśmy Happy Kids produkty najpilniejszej potrzeby, wśród których znalazły się między innymi kosmetyki pielęgnacyjne dla dzieci i niemowląt, kaszki, gotowe dania, pieluszki, smoczki oraz butelki.

Mijają kolejne wojenne tygodnie, dlatego tak ważne jest, by pomoc dla uchodźców miała charakter długofalowy. Ewakuacja dzieci oraz zapewnienie im schronienia w Polsce jest niezwykle trudne w przypadku konfliktu zbrojnego. Robimy, co w naszej mocy, by ochronić niewinne istoty przed traumą, więc pomagamy tu i teraz, ale przygotowujemy się też do kolejnych pomocowych działań.

Jak wytłumaczyć dzieciom traumę związaną z ucieczką? Odgłosy bomb, niepewność i przerażenie dorosłych? Każdy z nas może dołożyć swoją - nawet najdrobniejszą - cegiełkę. Wyraźmy swój głośny sprzeciw wobec rosyjskiej napaści. Nieśmy pomoc potrzebującym i podarujmy im choć namiastkę bezpieczeństwa.