Wydarzenia

Realizujemy imprezę sportową!

23 grudnia 2022

Fundacja Indigo działa na wielu frontach - wspieranie zbilansowanej aktywności fizycznej i propagowanie wydarzeń sportowych jest dla nas również ważne! Chcemy, by wśród społeczeństwa zwiększała się wiedza na temat wpływu różnorodnych form ruchu na funkcjonowanie organizmu. Stwarzamy więc ku temu przestrzeń i realizujemy imprezę sportową!

Fundacja Indigo przekazała środki na wydarzenie, podczas którego kierowca rajdowy - Michał Kościuszko - tłumaczył słuchaczom i fanom motoryzacji, na czym polega sposób jazdy samochodem sportowym.

Uczestnicy imprezy sportowej, która odbyła się 28 października 2022 r., na początku wzięli udział w wykładzie teoretycznym, ale wiadomo, że każdy najbardziej czekał na część praktyczną - choć teoria to podstawa bezpiecznej, świadomej jazdy! Ekspert zdradził tajniki sportu motorowego. Podczas jego prelekcji można było dowiedzieć się między innymi:

  • Jak należy zachowywać się podczas jazdy na torze?
  • Jakie są najlepsze praktyki jazdy po pętli?
  • O co dokładnie chodzi w jeździe torowej i rajdowej?
  • Co wpływa na zachowanie auta na torze?
  • Jak dobrze i bezpiecznie pokonywać zakręty?

Uczestnicy z odpowiednim bagażem wiedzy mogli z czystą przyjemnością oddać się praktyce. Czekały na nich trzy sesje treningowe - pierwsza i ostatnia wiązały się z jazdą na torze, a druga z jazda po płycie poślizgowej.

W ramach akcji Fundacja sfinansowała również wyjazd treningowy zorganizowany w dniach 12-13 listopada 2022 r.

W Fundacji Indigo wierzymy, że każda forma ruchu może korzystnie wpłynąć na samopoczucie i harmonię psychiczną - również ta, która wiąże się z adrenaliną (jak jazda rajdowa!). Poczucie kontroli, emocje i towarzysząca im frajda pozwalają… cieszyć się życiem!