Wydarzenia

Kolejne szkolenie z Fundacją Indigo. Chcemy zmieniać świat na lepsze!

26 lipiec 2018

24 lipca to dzień, który z pewnością zapamiętamy na długo. Właśnie wtedy odwiedziły nas mieszkanki Domu Samotnej Matki w Łodzi.

To ośrodek, prowadzony przez Fundację Służby Rodzinie „Nadzieja”. Na nasze zaproszenie w siedzibie Indigo Nails przy ulicy Senatorskiej 14/16 przyjechały podopieczne, które miały wziąć udział w szkoleniu Indigo Nails – Gel Polish Manicure. Tajniki stylizacji paznokci zdradziła Kasia Wojtczak – jedna z naszych najlepszych instruktorek i stylistek, wielokrotna medalistka i uczestniczka mistrzostw takich jak Nailympion czy Nailympia.

Podczas szkolenia uczestniczki zobaczyły, jak prawidłowo powinna wyglądać praca frezarki czy jak nakładać lakier hybrydowy. Ale to nie wszystko – Kasia podzieliła się także wiedzą z zakresu dermatologii, budowy paznokcia, odpowiedniej higieny pracy czy optymalnej organizacji pracy.

Nasza instruktorka nie tylko przekazała wyjątkową wiedzę wszystkim zainteresowanym Paniom, ale okazała wobec nich ogromną serdeczność, uwagę i odpowiadała na wszystkie ich wątpliwości i pytania. Już na samym początku oznajmiła, że każda z uczestniczek – jeśli tylko wykaże się cierpliwością i chęcią – ma szansę na rozwój i zdobycie umiejętności niezbędnych do pracy stylistki. - Mogłabym stąd nie wychodzić. Dla mnie to istne niebo! W kwestii stylizacji paznokci jestem samoukiem, bardzo mocno się tym interesuję, a tutaj nauczyłam się czegoś nowego – mówiła Paulina, jedna z uczestniczek zajęć. - Brałyśmy już udział w różnych warsztatach czy szkoleniach, ale to zdecydowanie jest najlepsze – nie kryła zachwytu.

Po emocjonującym dniu Panie wróciły do domu z pięknie i perfekcyjnie pomalowanymi paznokciami, pamiątkowymi certyfikatami, potwierdzającymi udział w szkoleniu, torbami Indigo oraz z naszymi maskotkami – Misiami Indigo – które wręczą swoim pociechom. Ale przede wszystkim… wróciły bogatsze o nowe, ciekawe doświadczenia i wiedzę, przekazaną przez wybitną specjalistkę. Zyskaliśmy także i my - wspaniałe, budujące poczucie, że działania naszej Fundacji mogą pomóc w rozwoju zawodowym kobietom w trudnej sytuacji życiowej i zmieniać świat na lepsze. Bo na pewno nie powiedzieliśmy ostatniego słowa i możemy spodziewać się kolejnych szkoleń!